Koupalistě, zámek nebo Rockfest? I to je město Dačice

 

Dačice lákají na spousty zážitků. Ať už se jedná o koupaliště (aquapark), zámek, letecké muzeum nebo vyhlídkovou věž, o sportovní vyžití typu fitness, volejbal, beachvolejbal, tenis, kuželna, střelnice nebo bazén, tak o kulturu s kinem, divadlem, výstavami a koncerty počínaje po kulturní akce jako je Dačické cukrování, Za dačickou kostkou cukru, Dny dechovky nebo rockový festival Rockfest Dačice konče.

 

 

Koupaliště Dačice

V létě je pravděpodobně největším tahákem nově otevřené koupaliště – aquapark. Bazén obsahuje mnoho výřivek, tobogán a skluzavky, plavecký bazén a další atrakce. Pro nejmenší je k dispozici soustava minibazénků. Koupaliště je nové, bazény nerezové a areál zahrnuje velkou plochu pro odpočinek, opalování, občerstvení, skříňky na odložení cenností i kurty na beachvolejbal. Voda v akvaparku je ohřívána solárními kolektory. Více o koupališti v Dačicích najdete zde, leží cca 10 minut chůze od centra města.

 

 

Zámek Dačice

Na horním náměstí v centru Dačic najdete nově rekonstruovaný zámek s krásně upravenými zahradami. Zámek je z 16. století a určitě stojí za to si ho prohlédnout i zevnitř při prohlídce s výkladem průvodce.

 

Vyhlídková věž

vyhlídkové věže se vám otevře poutavý výhled nejen na centrum Dačic, ale na celé město a široké okolí.

 

Kostka cukru

Dačice se proslavily tím, že zde byla vyrobena první kostka cukru na světě. Tuto událost připomíná i památník, který najdete poblíž vyhlídkové věže.

 

Letecké muzeum

Na hlavním dačickém náměstí najdete vstup do menšího leteckého muzea, ve kterém se dozvíte zajímavosti o letectví.

 

Kultura: Rockfest Dačice a další…

Koncem července se pravidelně koná rockový festival Rockfest Dačice. Z dříve jednodenní akce se festival rozšířil na dvoudenní a hostí špičku české rockové hudby. Místem konání jsou zámecké zahrady a více informací najdete na oficiálních webových stránkách www.rockfestdacice.cz.

 

 

Z dalších kulturních akcí stojí za připomenutí městká slavnost Dačické cukrování, což je přehlídka dechovek konaná obvykle v červnu. Součástí je také tradiční troubení z vyhlídkové věže.

 

Z pravidelných kulturních událostí připomeňme také cca 14tidenní divadelně-hudební festival Za dačickou kostku cukru. Koná se každý rok v červenci.

 

V Dačicích najdete také kino a nepravidelně se konají různé koncerty, divadla a výstavy. Informujte se prosím v místním informačním centru na radnici nebo na oficiálním webu města.

 

Sport

Pro vyznavače sportu jsou v Dačicích široké možnosti vyžití. Kromě napojení na cyklostezky do Slavonic, Telče, Rakouska apod. můžete využít místní akvapark, fitness centrum, kurty na volejbal, beachvolejbal a tenis. Ve městě najdete také kuželnu, střelnici, nově otevřenou multifunkční halu, nebo i možnost rybaření. Více o sportu v Dačicích také zde.

 

 

Jídlo a pití: restaurace, pizzerie

V dochůzkové vzdálenosti najdete restaurace, pizzerii, cukrárny, obchody s potravinami a další.

 

Ubytování

Ubytování v soukromí na chatě u Dačic.


TOPlist